رفتن به محتوا

۳ گام مهم برای رصد هوشمندانه شبکه‌ های اجتماعی

دریافت نتایج بهتر: ۳ نکته مهم برای رصد شبکه های اجتماعی

ابر واژه یک راه عالی برای اینسایت گرفتن سریع در مورد روندها است، و یک ابزار خوب به شما امکان مشاهده موضوعات مختلف حول یک کامه را می دهد.

شما ممکن است تعجب کنید که چرا باید یک شرکت که خدمات نرم افزاری B2B به فروش می رساند، به رصد شبکه‌ های اجتماعی حول یک موضوع مشخص علاقه‌مند باشد.

خوب، در وهله اول، به این دلیل: استفاده از ابزار رصد شبکه‌ های اجتماعی برای پیدا کردن محتوایی که برای شما مهم است، اولین گام در ایجاد یک استراتژی بازاریابی رسانه ای است که حاوی اطلاعات مفیدی باشد. ابتدا باید این محتوا را بیابید. ابزار رصد بالغ بر ۱۲۰۰ پست برای کمپین ها را نتیجه خواهد داشت (طبیعتا این تعداد برای یک ابزار رصد جامع مانند کاوان می باشد)، اگر شما یک پلتفرم نرم افزاری برای کمک به جریان کاریتان داشته باشید،کارتان آسان تر می شود.

رصد شبکه‌های اجتماعی، در اصل، جستجو در محتوای شبکه‌های اجتماعی است. خوب بودن نتایج حاصل بستگی به پایشی دارد که ثبت می کنید.

دلیل رصد | شنود فضای مجازی برای کسب و کار دقیق تر

اما درک اهداف کسب و کار و همچنین اهداف بازاریابی برای برنامه رصد شبکه‌ های اجتماعی به شما در جستجوهای بهتر کمک می کند، و به نوبه خود نتایج بهتر خواهد بود. قبل از اینکه داده را فچ کنید، فکر کنید که برای آن چه برنامه‌ای دارید.

یکی از اهداف بازاریابی ما این است که توانایی نرم افزار خود را با نشان دادن رویدادهای واقعی در زمان ریئل تایم نمایش دهیم. قبل از اینکه آنچه مردم گفته‌اند را بخوانیم، یک سری جستجوهای عمومی را انجام می دهیم و بر اساس یافته های خود جستجوهای خاصی را در نظر می گیریم.

جستجوهای خود را محدود کنید | تغییر دهندگان جستجو و رصد شبکه‌ های اجتماعی

همه ابزارهای اجتماعی محدودیت هایی برای تعداد نتایجی که حساب کاربری شما با توجه به هزینه‌ای که می کند دارند. داده رایگان نیست. از آنجا که ابزارهای حرفه ای هر ساعت میلیون ها منبع داده جمع آوری می کنند،اضافه کردن فیلترهایی بر جستجوی خود فکر خوبی است. مخصوصا اگر اسم برند شما بسیار رایج بوده و معمولا از آن استفاده می شود، مانند اپل. اگر شما از ابزار رصد برای تحلیل احساسات اجتماعی پیرامون یک رویداد یا برند استفاده می کنید، در دقت داشته باشید که داستان طوری که شما می خواهید گفته شود.

ما همچنین جستجوهای بولیین خاص را در نظر می گیریم که کلید واژه های مورد نظر و هم چنین اسم سازمان هایی که می دانیم مرتبط هستند را شامل می شوند. کمپین حقوق بشر کانال های اجتماعی که شامل تصویر قرمز رنگ نشانه تساوی و هم چنین شامل هشتگ هایشان می باشد. اگر شما مشاور یا نمایندگی هستید، جستجوهای این قبیل که بطور خاص برای سازمان مشخصی است یا اینسایت های مخصوص برای یک سازمان می توانند شما را به سمت یک مشتری خوب هدایت کند.

نگاهی به ابر کلمه | شنود فضای مجازی و تجسم داده

ابزارهای رصد جامع نتایج جامع دارند. هنگامی که شروع به تحلیل می کنید، ابر کلمه راهی سریع برای گرفتن اینسایت کلی می باشد و دید نسبتا خوبی درمورد آنچه جستجو می کنید به شما می دهد. ابرکلمه همچنین برای دانستن دیگر جستجوهای جزئی که ممکن شما آن ها در نظر نگرفته باشید، خوب است. هنگامی که نمودار ابر کلمه می کشید، رشته‌ای از کلمات مرتبط با محتوای مورد نظر خود می یابید. ابر کلمه نه تنها تصویر کلی محتوای موجود را نشان می دهد، بلکه برای شما امکان شناسایی اینفلوئنسرهای جامعه هدفتان را نیز فراهم می کند. ابر کلمه کمک می کند که محدوده جستجوی خود را دقیق تر کنید و از آن اطلاعات مفید بدست آورید.

بنابراین به همه این مکالمات و محتواها توجه کنید، زیرا پیدا کردن محتوای مهم برای شما اولین گام در ایجاد یک استراتژی بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی است. با دانستن آنچه مردم در مورد شما می گویند، می توانید دریابید که چگونه آن ها را به مشتریان خود تبدیل کرده و مشتری را تبدیل به طرفدار خود بکنید. بطور کل شبکه‌ های اجتماعی رشته بازاریابی روابط می باشد، بنابراین برای داشتن روابط خوب به مهارت خوب گوش دادن نیاز دارید.

همه ویژگی های فوق را می توانید در پلتفرم کاوان مشاهده کنید و انواع نمودارهای تحلیلی رسم کرده و اینسایت های مدیریتی بگیرید. برای درخواست دموی کاوان اینجا کلیک کنید.

منبع:
https://www.meltwater.com/me/blog/3-steps-to-smarter-social-listening/#

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *