رفتن به محتوا

۱۰ راه ایجاد محتوایی که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود

تولید محتوا با نرخ باورنکردنی در حال افزایش است.

روزانه بیش از ۲ میلیون مطلب در وبلاگ ها تولید می شود که باید به آن صدها میلیون پست شبکه های اجتماعی، ویدئوها و بازنشر مطالب را اضافه کرد. در این میان خیلی از کسب و کارها به دنبال ایجاد محتوایی هستند که متفاوت از سایرین باشند و بتوانند توجه مخاطبین را جلب کرده و میان آن ها به اشتراک گذاشته شود.

در این مطلب به دنبال طرح ۱۰ راهی هستیم که امکان تولید محتوایی قابل اشتراک به شما می دهند.

  1. روندها را دریابید.

از جمله مهمترین پیش نیازهای تولید یک محتوای جذاب و قابل اشتراک، شناخت روندهای شبکه های اجتماعی و وبلاگ هاست. در صورتی که محتوایی در مسیر روندهای امروز بسازید می توانید به اشتراک گذاشته شدن آن امیدوار باشید.

یکی از ابزارهایی که در زبان فارسی می تواند به شما کمک کند روند جذابیت محتوا در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها را درک کنید، کاوان است. کاوان در عین حالی که به شما امکان رصد محتوای فارسی را می دهد به شما مهم ترین روندهای محتوایی وبسایت ها و شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام را اطلاع می دهد.

  1. با مشتریان خود تعامل کنید.

برای این که نیازهای مشتریان را بهتر متوجه شوید و در جریان پرسش های مشتریان خود قرار گیرید، با آن ها تعامل کنید. ابزارهای متعددی برای تعامل با مشتریان وجود دارد؛ استفاده از بلاگ، نظرات مشتریان، ایمیل، تلفن و پست های شبکه های اجتماعی.

  1. از افراد مشهور بهره بگیرید.

چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید، وجود اسامی افراد مشهور و برندها در نوشته های شما باعث جلب توجه و به اشتراک گذاری مطالب می شوند. البته باید در استفاده از آن ها دقت کنید تا مطالب شما محتوای اصلی را از دست ندهند.

  1. از لیست ها استفاده کنید.

تحقیقات نشان می دهد که ارایه لیستی از نکات در یک محتوا از جمله بهترین راه ها برای به اشتراک گذاری آن هاست. سعی کنید از لیست ها استفاده کنید. تصویر زیر نتایج یک تحقیق است که برای محتوای انگلیسی انجام شده است و احتمالا برای مطالب فارسی نیز قابل تعمیم باشد.

  1. محتوای طولانی بنویسید.

برخلاف انتظار، مطالب طولانی بیشتر از مطالب کوتاه به اشتراک گذاشته می شوند. مطالبی که بین ۳۰۰۰ تا ۱۰ هزار کلمه دارند بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.

  1. با افراد اثرگذار مصاحبه کنید.

مصاحبه کردن با افراد خبره و اثرگذار از جمله راه های افزایش جذابیت مطلب و به اشتراک گذاری آن هاست. این افراد علاقه مند هستند که مصاحبه خود را به جمعی که به آن تعلق دارند به اشتراک بگذارند که خود این مساله باعث تشدید چرخیدن مطلب در شبکه های اجتماعی می شود. ضمن این که حضور این افراد در بلاگ و صفحات اجتماعی شما باعث جلب اعتماد می شود.

  1. از تصاویر استفاده کنید.

رسانه های اجتماعی الان بیش از همیشه تحت تاثیر عکس است. تحقیقی توسط هاب اسپات در فیسبوک انجام شده که نشان می دهد مطالب دارای عکس بیش از سه برابر سایر مطالب به اشتراک گذاشته می شوند. همان طور که برایان سوتر می گوید، از جمله فعالیت بازاریابان دیجیتال امروز، تبدیل بخشی از محتوا به تصاویری است که مستقل از متن بتوانند مطلب را منتقل کنند. می توانید مرحله به مرحله مطالب خود را به تصاویری تبدیل کنید و در نهایت جمع بندی را نیز با یک تصویر نشان دهید.

  1. دکمه های شبکه های اجتماعی را در مطلب خود قرار دهید.

امکان به اشتراک گذاری محتوا با یک کلیک را در وب سایت خود فراهم کنید. معمولا مردم دوست ندارند که یک مطلب را کپی کنند یا حتی لینک آن را کپی کنند و در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

  1. عناوین جذاب به کار بگیرید.

از عناوین اغواکننده و جذاب استفاده کنید. یک عنوان جذاب می تواند بازدید شما را چند برابر کند. در این راستا سایت هایی به زبان انگلیسی هستند که در تولید عنوان جذاب به شما کمک می کنند. به عنوان مثال سایت headline analyzer را ببیند.

  1. محتوای به در بخور تولید کنید.

آخرین مورد (قطعا کم اهمیت ترین نیست)، تولید محتوای باارزش است. در بین بی نهایت محتوای کثیف و زایدی که روزانه تولید می شود، ایجاد یک محتوای باارزش با رعایت اصول فوق، مورد علاقه مخاطبین خواهد بود. تولید یک محتوای خوب نه تنها باعث افزایش بازدید و رتبه سایت و صفحات اجتماعی شما می شود، بلکه اعتماد به مجموعه شما را افزایش می دهد.

جمع بندی

در دنیایی که پر است از پرسشنامه های «شخصیت خود را با انتخاب رنگ هلوی مورد علاقه خود بشناسید!»، یک محتوای به دردبخور و جذاب، برای مخاطبین ارزشمند است. اگر زمان کافی برای تولید چنین محتوایی بگذارید می توانید مخاطبین مورد نظر خودتان را جذب کنید. تولید یک مطلب کافی نیست. توجه کنید که روزانه بیش از ۲ میلیون پست در بلاگ ها ثبت می شود! یک مطلب متفاوت و باارزش تولید کنید تا توجه مردم را جلب کنید.

منبع: http://buzzsumo.com/blog/10-awesome-ways-make-incredibly-shareable-content

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *