رفتن به محتوا

۵ روش برای ارائه تجربه دیجیتالی به مشتری

رقابت کشنده میان برندها

اکثر بازارها و صنایع در سراسر جهان اشباع شده اند. در حال حاضر در بازارهای جهانی تعداد محصولات و میزان خدمات بیش از تقاضا می باشد. این به این معناست که میزان متفاوت و برتربودن باید بسیار قابل توجه تر از کپی کردن یک بسته بندی جذاب باشد. ما به عنوان برند باید مزیتی در سطح بالاتری (مانند تجربه دیجیتالی متفاوت) ارابه دهیم. ارتباط به وجود بیاوریم و هر روز ارتباطات را تقویت کنیم تا به وفاداری مشتریان دست یابیم.

مسئله این است که هرچه مشتریان بیشتری آنلاین می شوند، شکل رقابت برندها هم تغییر می کند. آن ها دیگر با یکدیگر رقابت نمی کنند بلکه با بهترین محصولات یا خدماتی که مشتری تا به حال دریافت کرده است، رقابت می کنند. استانداردهای رقابت به کلی تغییر کرده است.

در حال حاضر مشتریان انتظار یک تجربه دیجیتالی عالی را دارند. به عنوان مثال فقط ۱۰ ثانیه انتظار برای بارگذاری یک وبسایت باعث می شود ۵۰% مردم آن را رها کنند. داشتن یک ذهنیت دیجیتالی کلید کار است.

تجربه دیجیتالی مشتری ترکیبی از همه تعاملات دیجیتالی است که مشتری با برند داشته است. این تعاملات ممکن است چرخیدن در وبسایت برند باشد تا با فضای مجازی برند تعامل داشته باشد. داشتن ثبات در این نقاط تماس ممکن است سخت باشد ولی برای بقای برند لازم است.

ایجاد این تجربه دیجیتالی لذت بخش غیرممکن نیست. مثال هایی از برندهای بیشماری وجود دارد که وقتی موضوع به اولین تجربه دیجیتالی مربوط می شود سعی می کنند که رهبری را در دست خود بگیرند. آنها تجربه یکپارچه، یکنواخت و لذت بخشی را برای مشتری پیشنهاد و ارایه می دهند. و متعاقبا اغلب آنها در به دست آوردن سهم بازار برنده می شوند.

چگونه یک تجربه دیجیتالی عالی به مشتری ارایه دهیم؟

برندها چه خصوصیاتی باید داشته باشند که به موفقیت دست یابند؟ ابزارهای پایش و تحلیل فضای مجازی به شما قول نمی دهند که به یک شرکت میلیارد دلاری تبدیل شوید؛ اما به شما کمک می کنند که استراتژی دیجیتالی و تجربه مشتری خود را بهبود ببخشید.

باید مشتریان خود را بشناسید

شناخت مشتریان نکته ظریفی در طراحی تجربه مشتری است که باید به آن توجه کنید. این نکته ممکن است امری بدیهی به نظر بیاید اما اغلب شرکت ها بدون اینکه درباره مشتری تحقیق کنند، طراحی و برنامه ریزی می کنند.

فرض می کنیم که مقدار داده ای که ما در دقیقه برای شناخت مشتری و تعریف پرسونا بدست می آوریم، به اندازه ای که فکر می کنید زیاد نباشد. می توانید از مدیریت روابط مشتری (CRM) شروع کنید. سپس با استفاده از ابزارهایی نظیر کاوان برای به دست آوردن درک و شناخت عمیق تری از مشتریان خود، بصورت آنلاین تحقیق کنید.

این به شما کمک می کند که تصمیماتی بگیرید که بر اساس تحلیل داده و با مرکزیت مشتری است. در نهایت این کار هرگز تمام نمی شود. انسان ها موجودات پیچیده ای هستند و نظرات و ترجیحات آنها مثل برق و باد تغییر می کند. شما باید مدام داده های جدید که به دست می آورید را اضافه کرده و یکپارچه سازی کنید.

به مردم آموزش دهید

ممکن است همه افراد در سازمان، و حتی در بازاریابی، اهمیت دیجیتال و مهم تر از آن قدرت جذب تجربه مشتری را درک نکنند. اگر می خواهید یک تجربه روان به مشتری ارایه دهید، باید در داخل سازمان ذهنیت دیجیتالی داشته باشید. این تفکر به شما کمک می کند که یکپارچگی بین انواع داده ها برقرار کنید و همکاری های کلان تری را به وجود بیاورید.

سه چهارم بازاریابان توافق کردند که کمبود یا نبود تیم آموزش تحلیل داده بزرگ ترین مانع آنها در گرفتن تصمیمات تجاری اثربخش در مسایل کسب و کار می باشد.

از بینش و نظرات کلیدی مشتری مطلع باشید و نشان دهید چگونه تیم های مختلف برای رسیدن به اهداف کلی با یکدیگر همکاری می کنند. ابزارهایی نظیر مرکز فرمان کاوان کمک می کند که نه تنها برای بازاریابان و تحلیلگران بلکه برای کل شرکت دید قابل دسترسی از مشتری فراهم سازید.

داده های بازاریابی خود را یکپارچه کنید

به عنوان بازاریاب، ما باید به بسیاری از ابزارها اعتماد کنیم. این ابزارها به ندرت یکپارچه هستند و باید به طور دستی تنظیم شوند. یک راه راحت تری نیز وجود دارد. با داده های بازاریابی یکپارچه، شرکت ها شاهد افزایش رشد، گزارش های مفیدتر و افزایش بهره وری در زمان و مخارج خود می شوند.

تصور کنید اگر همه منابع داده های ناهماهنگ را می توانستید در یک نرم افزار گردآوری کنید. چقدر می توانستید اثربخش تر تصمیم بگیرید؟ این طور نیست که داشتن تجربه دیجیتالی پیشتاز یک ویژگی مثبت یا مزیت برای شرکت به حساب بیاید. امروز با همه گیر شدن فناوری، ایجاد تجربه دیجیتال دلچسب برای مشتری، بایدی است که بدون آن کسب و کار لطمه خواهد خورد. برای ایجاد یک تجربه پایدار، باید در تحلیل داده های بازاریابی خود ثبات داشته باشید.

با در نظر داشتن منابع داده مشتریان، شما قادر خواهید بود فرصت ها را شناسایی کنید و مسایل را راحت تر کشف کنید. تحلیل این داده ها به شما این امکان را می دهد که تجربه یکپارچه و سازگار به مشتریان خود ارایه دهید. پلتفرم هایی نظیر کاوان کمک می کنند که این ویژگی ها را تقویت کنید.

داشته های دیجیتالی خود را مرور و بهینه کنید

راجع به آخرین وب سایتی که تجربه خیلی خوبی در آن داشته اید فکر کنید. اکنون با وبسایت خودتان مقایسه کنید. وب سایت شما یکی از مهم ترین داشته ی شما در تجربه دیجیتالی مشتری است. به معنای واقعی کلمه برای برند شما مانند یک ویترین است و شما زمان زیادی برای تاثیرگذاری ندارید.

یک بهینه سازی معمولی یک وب سایت نتیجه ی ۱۱۳% افزایش بازدید کنندگان و ۱۱% افزایش کلیک در سایت را خواهد داشت.

بالطبع این بهینه سازی از مسیر دستگاه های دیجیتالی عبور می کند. با همه گیر شدن موبایل، تجربه ی وب سایتی که نتواند روی گوشی همراه منطبق شود عملا بی ارزش است. حتما برای شما هم پیش آمده که از برندهایی که روی موبایل به خوبی اجرا نشده اند، استفاده نکنید. می دانیم که وقت مان در یک وب سایت دیگر، بهتر سپری می شود.

بطور میانگین ۰.۸ مشتریان اگر نتوانند محتوای سایت را به طور مرتب روی دستگاه مورد نظر خود نمایش دهند، دیگر وارد آن سایت نمی شوند.

به تفکر درباره طراحی و ترسیم مسیر مشتری زمان اختصاص دهید، که بفهمید وب سایت شما چگونه می تواند نیازهای مشتری را به کارآمدترین شکل ممکن برطرف کند.

تکرار و خلاقیت

کار شما در اینجا هیچ وقت تمام نمی شود. همانطور که گفته شد ما موجودات پیچیده ای هستیم که تمایلاتمان تغییر می کند و میل به تکامل داریم. ضمن آن که تغییرات تکنولوژی همواره بر تجربه مشتری تاثیر خواهد گذاشت. فناوری هر روز راه های جدیدی برای ارتباط و تعامل با برندها پیشنهاد می دهد. بنابراین شما همیشه باید آماده تغییر و بهبود باشید.

هوش گفتاری و هوش مصنوعی انتظارات و نحوه ی تعامل ما با تکنولوژی را تغییر می دهند. بنابراین ماندن در بالاترین نقطه منحنی به شما کمک می کند که در صورت بوجود آمدن موج استفاده از این فناوری ها، آن ها را کنترل کنید.

منبع: https://www.brandwatch.com/blog/digital-customer-experience

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *