رفتن به محتوا

هفت راه افزایش ارزش کمپین های روابط عمومی

شما هم مثل خیلی از شرکت های دیگر به دنبال جذب مخاطب برای فعالیت ها، محصولات و خدمات خود می گردید. مطالب زیادی در وب سایت و کانال اجتماعی خود ایجاد کرده اید و ناگزیر برای جذب مخاطب سراغ کمپین های روابط عمومی و ترویج محتوا می روید. حالا که مساله مشترک ایجاد کمپین و افزایش اثربخشی آن ها در ذهن شما هم هست بیایید با هم چند راه افزایش ارزش کمپین ها را با هم مرور کینم.

۱. میزان پوشش مطلب خود را در موتورهای جستجو ببینید.

برای این که می توانید از Fresh web explorer یا google news استفاده کنید. یا ابزارهای رصد وب سایت های خاص زبان فارسی مثل کاوان را به کار بگیرید.

۲. از رسانه های پربازدیدکننده بخواهید که در شبکه های اجتماعی نیز مطلب را انتشار دهند.

رسانه هایی که جهت انتشار خبر به کار می گیرید معمولا دنبال کننده های زیادی در شبکه های اجتماعی دارند. از آن ها بخواهید در رسانه های اجتماعی هم مطلب را منتشر کنند.

۳. مطلبی راجع به داستان موفقیت خود در کمپین های روابط عمومی در بلاگ شرکت خود منتشر کنید.

روابط عمومی فقط برای جذب مشتری نیست. شما از طریق روابط عموی خود می توانید در مخاطبین اعتماد ایجاد کنید. اگر سایتی برای انتشار اخبار شرکت خود دارید از طریق انتشار مطلبی راجع به موفقیت کمپین روابط عمومی خود در آن جا، نسبت به تلاش های شرکت و توانمندی ها و موفقیت های شرکت خود دیگران را آگاه کنید.

۴. از رسانه های محلی غافل نشوید.

بعد از انتشار مطلب در رسانه های ملی سعی کنید از رسانه های محلی برای انتشار مطلب و ایجاد تاثیر در مخاطبین خاص آن ها بهره بگیرید.

۵. از ابزارهای تبلیغی شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک بهره بگیرید.

استفاده از رسانه های رایگان حتما از بهترین گزینه های ترویج یک محتوا در فضای مجازی است. ولی با توجه به تولید حجم بسیار زیاد مطلب در این رسانه ها و دشواری رساندن مطلب به دست مخاطبین خاص، استفاده از ابزارهای تبلیغ در فضای مجازی توصیه می شود. شبکه های تبلیغات وب، موبایل و همچنین تبلیغ در شبکه های اجتماعی از ابزارهای دردسترس این حوزه محسوب می شوند.

۶. از فروم ها و ابزارهای اجتماعی برای فهم بهتر مخاطبین و مطالب مرتبط منتشر شده استفاده کنید.

استفاده آگاهانه از ابزارهای تعاملی با مخاطبین از راه های مناسب دست یافتن به فهم مناسب از مخاطبین است. انتشار مطلب در فروم ها و رسانه های اجتماعی این امکان را به شما می دهد که بازخوردهای هر کدام از این مطالب را دریافت کرده و متناسب با آن کمپین های روابط عمومی خودتان را بهینه کنید.

۷. قیمت بازدیدهایی که برای محتوای خود می آورید را کاهش دهید.

برای ترویج محتوای خود می توانید از پلتفرم های تبلیغات محتوایی همسان مثل مدیا اد بهره بگیرید. این ابزارها در کنار ترویج محتوا به شما این امکان را می دهند تا با مشاهده میزان اثربخشی هر محتوا بتوانید با بهتر کردن آن هزینه هر کلیک را کاهش دهید.

پلتفرم هایی مثل مدیا اد در صورت افزایش CTR (کلیک بر نمایش) محتوای شما، هزینه شما را حتی از کمترین هزینه ممکن یک محل نمایش نیز کمتر می کنند.

منبع: https://blog.hubspot.com/marketing/pr-campaign-tips

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *