رفتن به محتوا

هشتگ های جذاب در شبکه های اجتماعی

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

دنبال کردن روند یک موضوع، آگاهی از وقایع در حال اتفاق، اخبار داغ و … برخی دلایل استفاده از هشتگ ها می­باشند. برای موضوعات جالب توجه به سرعت چندین هشتگ در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و اینستاگرام ایجاد می شود و مردم در مورد آن با هم تبادل نظر و اطلاعات می کنند. آن ها یکدیگر را نمی شناسند ولی موضوع بحثشان همین چند کلمه ی درون هشتگ است.

کاربرد این علامت(#) در مدت کوتاهی گسترش یافت و اهمیت آن به جایی رسید که در سال ۲۰۱۰ کلمه ی هشتگ در دیکشنری آکسفورد اضافه شد. اولین بار این علامت در توییتر استفاده شد، محبوب شد و گسترش یافت. توییتر هم اکنون در بین دیگر شبکه های اجتماعی پیشتاز استفاده از هشتگ است.

قدرت هشتگ به کمک بازاریابی و تبلیغات در دنیای مجازی آمد و دارندگان کسب و کار امروزه با بهره بردن از این ویژگی تبلیغات خود را به وسعت بیشتری به مخاطبان مورد نظر خود میرسانند، همچنین مدیران روند موضوع مربوط به وضعیت کاری و اقتصادی را بهتر دنبال میکنند.

ویژگی های هشتگ های جذاب در شبکه های اجتماعی

نوع استفاده از هشتگ ها در شبکه های اجتماعی مختلف متفاوت است. برای مثال هشتگ هایی که در اینستاگرام برای ویدیو و عکس استفاده میشود در مورد محتوای عکس یا ویدیو توضیح میدهد در حالی که در توییتر هشتگ ها با کلماتی در مورد موضوع مورد بحث ارایه میشوند. با این حال در انتخاب هشتگ در شبکه های اجتماعی نکات مشترکی وجود دارد و با رعایت آنها هشتگ به یادماندنی تر میشود.

  • کوتاه و جالب باشد

معمولا هشتگ شامل سه کلمه است و تعداد حروف آن از ۱۰ کاراکتر تجاوز نمیکند مخصوصا در شبکه هایی مانند توییتر با محدودیت ۱۴۰ کاراکتر بهتر است کلماتی با تاثیرگذاری بالا و مختصر استفاده شود.

  • از کلمات مرتبط استفاده شده باشد

اگر قرار است محصولی تبلیغ شود جمله یا کلمات مرتبط با خود محصول، افراد علاقه مند را راحتتر جذب میکند.

  • هشتگ، نام برند نباشد

حتما نیازی نیست هشتگ شامل نام برند باشد، همین که موضوع را توصیف کند و کارکرد آن را بیان کند کافی است.

  • راحت و خوانا باشد

هشتگ ها قرار است جستجو را ساده تر کنند و برای این هدف کلمات ساده و بدون اشتباه تایپی و گرامری نیاز است.

  • به یاد ماندنی باشد

هشتگ باید به گونه ای انتخاب شود که به یاد کاربران بماند.

  • تعداد هشتگ ها در پست بیشتر از کلمات معمولی نباشد

در یک پست یک یا دو هشتگ مرتبط کافی است. تعداد بیشتر موجب سردرگمی خواننده می­شود. نیازی نیست برای گسترش استفاده از یک هشتگ بیش از اندازه تلاش کرد، بلکه با یک هشتگ مناسب توجه بسیاری را میتوان جلب کرد.
با ساخت یک هشتگ مناسب برای برند خود و دنبال کردن روند آن از علاقه مندی مشتریان آگاه شوید و دلایل موفقیت یاشکست یک محصول را سریعتر پیدا کنید. کاوان این روند را برای شما دنبال میکند ودر لحظه خبرهایی شامل هشتگ های شما را برایتان نمایش میدهد.

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *