رفتن به محتوا

میزان رشد پوشش خبری خود را رصد کنید

نگاهی به آمار بیندازید تا بفهمید در چه جایگاهی هستید

تنظیم هشدار برای نام تجاری (یا هر کلید واژه دیگر) به شما اطمینان می‌دهد که تمام آمارهای پوشش اخبار آنلاین مورد نیاز خود را جمع آوری می‌کنید. می دانید که آیا پوشش در حال افزایش است و رشد آن به چه مواردی بستگی دارد؟ شما خواهید فهمید که بیشتر در کدام رسانه نام برندتان  بر سر زبانهاست. حتی می‌توانید بفهمید که کدام اینفلوئنسر یا بلاگر نام برندتان را آورده و در مورد برندتان صحبت کرده است. به عنوان مثال می‌توانید در صفحه‌ی کاربری خود در کاوان فقط پست‌های مرتبط منتشر شده در وبسایت‌ها را مشاهده کنید. بازه ی زمانی هم مانند رسانه قابل تنظیم می‌باشد و شما می‌توانید حتی برای یک ساعت خاص سراسر رسانه‌های فارسی زبان را پایش کنید.

مراقب شهرت برند خود باشید

از پایش رسانه‌های اجتماعی کاوان استفاده کرده و اخبار را از این طریق تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که در معرض بحران روابط عمومی نیستید. تجزیه و تحلیل اخبار ممکن است اولین موردی که به ذهن شما می‌رسد نباشد. با این حال، هنگامی که در منابع خبری زیادی به نام برند شما اشاره می‌شود، باید هر داستان را ردیابی کنید و از این طریق تعیین کنید که مورد پیش آمده خوب یا بد است. به احتمال زیاد برند شما به طور همزمان شامل موارد منفی و مثبت می‌شود و وظیفه شما این است که ببینید کدام احساسات مهم‌تر هستند و جلوی خراب شدن اوضاع را بگیرید یا نقاط قوت خود را بشناسید. وظیفه‌ی شما این است که اطمینان حاصل کنید که هیچ خبر منفی در حال پخش شدن نیست. این موضوع ممکن است نشانه‌ای از بحران روابط عمومی یا عدم نظارت جدی بر محصول باشد.

برای اینکه فورا بفهمید مردم و مخاطبین در مورد شما چه احساسی دارند و میزان این احساسات به چه صورتی است می‌توانید روی بخش تحلیل احساسات کاوان حساب کنید. تحلیل احساسات کاربران کاوان در یک نمودار به شما نشان میدهد که چه کسانی نسبت به شما احساس مثبت، منفی یا خنثی دارند. در ضمن کاوان این اطلاعات را به صورت زنده و در لحظه به شما نشان می‌دهد.

همچنین نظارت بر احساسات کاربران به شما اطمینان می‌دهد که از هرگونه نوسان در شهرت برند خود اطلاع دارید و قادر خواهید بود به موقع مشکلات را متوجه شوید و آن‌ها را حل نمایید.

به صورت لحظه‌ای نظرات و صحبت‌هایی که در رسانه در مورد برندتان گفته می‌شود کنترل کنید

از همه‌ی سایت‌های خبری و حساب کاربری افراد در شبکه‌های اجتماعی با خبر شوید. برای همه‌ی برندها کنترل اخبار یک امر حیاتی است. بخش روابط عمومی و مارکتینگ باید تلاش کنند تا در سایت‌های خبری بزرگ و پرمخاطب و همچنین سایت‌های خبری تخصصی مربوط به صنعت خودشان نام برده شوند. نظارت بر همه‌ی منابع خبری بدون کمک گرفتن از یک بستر اتوماتیک و هوشمند امری غیرممکن است. علاوه بر این شما ممکن است از وجود بسیاری از منابع خبری اطلاعی نداشته باشید و در نتیجه نمی‌توانید اخبار آنها را در استراتژی‌های برندتان بگنجانید. اینجاست که ابزارهای رصد و پایش رسانه‌های اجتماعی به کمک شما می‌آیند. با وارد کردن کلمات کلیدی مورد نیازتان و تنظیم یک هشدار میتوانید بلافاصله از انتشار یک خبر در مورد برندتان باخبر شوید. البته این سیستم فقط درد برندتان کاربرد ندارد، بلکه شما می‌توانید نام کمپانی، نام مدیر عامل، نام اپلیکیشن یا نام یکی از خدمات و محصولاتتان را به عنوان کلمه‌ی کلیدی در میان انبوهی از اخبار پایش کنید.

در ضمن شما می‌توانید رقبایتان را توسط این سیستم زیر نظر بگیرید و در جریان فعالیت‌های خبری و تبلیغاتی آنها باشید تا بتوانید در تدوین استراتژی روابط عمومی و مارکتینگ خود بهتر عمل کنید.

هنگامی که شما برای اولین بار وارد پنل کاربری خود می‌شوید فقط کافی است تا کلمات کلیدی مورد نظرتان را وارد کرده و برای آن‌ها یک هشدار تعریف کنید. از این‌جا به بعد میتوانید یه فنجان قهوه تهیه کنید و به مطالعه‌ی اخبار مورد نظرتان بپردازید.

برای درخواست دموی كاوان اينجا كليک كنيد.

منبع: https://awario.com/news-monitoring/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *