رفتن به محتوا

موفق ترین عناوین و موضوعات مطالب لینکدین در سال ۲۰۱۶

لیندکین یک پلتفرم منحصر به فرد است که در حوزه کسب و کارها و B2B تاثیر شگرفی می گذارد. در تحقیق قبلی خودم دریافتم که اعضای لیندکین اهمیت زیادی به محتواهای کاربردی و روندهای صنعت می دهند. ضمن این که لینکدین گرایش زیادی به مسیرهای شغلی افراد دارد و از آن برای یافتن شغل، ساختن شبکه شخصی و یادگیری اصول موفقیت استفاده می شود. به همین دلیل تفاوت های پررنگی بین آن و سایر شبکه های اجتماعی مثل توییتر یا فیسبوک است. در پی این تفاوت، عناوین و موضوعات موفق مطالب لینکدین هم بررسی جداگانه ای می طلبد.

عبارات در عناوین رایج

با بررسی عبارات سه گانه یا دوگانه به کاررفته در عناوین ۳۰۰ هزار پست لینکدین، عناوین مشخص شده در جدول زیر بیشترین تکرار و بیشترین مقدار به اشتراک گذاری را داشته اند.

[table id=1 /]

این هم لیست برترین عناوین مقالات لینکدین:

کلمات و موضوعات موثرترین عناوین لینکدین

در مرحله بعد تک کلمات و موضوعات عناوین موثر و به اشتراک گذاشته شده لینکدین بررسی شده اند. در جدول زیر لیست این موارد را مشاهده می کنید.

[table id=2 /]

نمونه هایی از عناوین برتر لینکدین که از این کلمات استفاده کرده اند:

به نظرم می رسد این منصفانه است که کاربران لینکدین عمدتا علاقه دارند محتوایی که به آن ها کمک می کند تا شغل شان را بهتر انجام دهند و در محیط کار موفق باشند را مطالعه کنند.

البته پست هایی که به فروش بهتر هم کمک می کنند، از جمله پست های مورد علاقه محسوب می شوند:

روندهای صنعت هم دسته دیگر پست های مورد علاقه اند:

یادگیری از کاربران Influencer لینکدین

لینکدین به پست هایی که توسط influencer ها منتشر می شوند را خیلی بها می دهد و به مراتب بیشتر از سایر پست ها در معرض دید قرار می دهد. به همین دلیل اگر بخواهیم بررسی منصفانه ای از مطالب داشته باشیم باید مطالب influencer ها و non-influencer ها را جداگانه بررسی کنیم.

در این جا سه influencer برتر لینکدین و عناوین پست های آن ها را جمع آوری کرده ایم.

با مشاهده این عناوین به نظر می رسد که جمع بندی های دو بخش اول تایید می شود. این پست ها هم از همان کلمات و عبارات بهره گرفته اند و عمدتا موضوع موفقیت در محیط کار را بررسی کرده اند.

تکراری بودن سبک تعیین عناوین مطالب نیز جالب است. influencer های لینکدین سعی می کنند پست های موفق خود را تکرار کنند و کمتر ریسک به کارگرفتن سبک های جدید تعیین عنوان را می پذیرند.

پست های خارق العاده non-influencer ها

بررسی پست های استثنایی و متفاوت non-influencer ها هم جالب است. پست هایی راجع به آینده و کارکنان شرکت از جمله برترین این پست ها هستند:

این پست ها همان طور که حدس می زدیم راجع به محیط کار و موفقیت است.

پست پراشتراک دیگری نیز داریم.

و چیزی که انسان را شگفت زده می کند، این پست هایی است که به زبان پرتغالی و در مورد موضوعاتی نظیر رهبر بد و اهمیت توجه به تلاش کارکنان نوشته شده اند:

آموزه هایی از پست های طولانی

پست های طولانی با بیش از ۳۰۰۰ کلمه بیش از پست های با طول کمتر از آن به اشتراک گذاشته می شوند. در این جا چند مثال از کاربران non-influencer مشاهده می کنید:

این پست ها به نظر، فرمت های مشخص شده در بررسی های گذشته را دنبال نمی کنند و از آن عبارات و کلمات بی بهره اند. به نظر می رسد این پست ها در مورد به اشتراک گذاری یک داستان بیان شده اند. البته باید توجه داشت که همچنان موضوعات این پست ها هم راجع به صنعت، و موفقیت های شخصی و کسب و کاری است.

برداشت های من

به نظر می رسد یک گلوله معجزه گر برای بردن فضای لیندکین برای non-influencer ها وجود ندارد. اما در مجموع می توان چند توصیه جدی داشت:

در مورد موفقیت بنویسید.

همه ما علاقه مندیم که در حرفه خودمان بهترین باشیم. لینکدین محلی است که می توانیم از نصایح و مشورت های دیگران استفاده کنیم. موثرترین مطالب لینکدین راجع به موفقیت های شخصی و موفقیت های کسب و کاری است.

نصیحت کنید و آن را شخصی کنید.

یکی از راه های موفقیت در نوشته های لینکدین این است که مطالبی راجع به مسایل شخصی افراد مطرح کنید و در نصیحت های خود به گونه ای فرد را به صورت شخصی در نظر بگیرید. مثلا راجع به این صحبت کنید که با یک کارمند سخت چگونه باید کار کرد یا چگونه فروش خود را افزایش دهید و سعی کنید از عباراتی مثل «شما باید …» برای شخصی شدن نصحیت خود بهره بگیرید.

بر کار تمرکز کنید.

آیا نکاتی که مطرح کرده اید به بهتر شدن در کار و حرفه کمک می کند؟

راجع به روندها و آینده صحبت کنید.

آیا مطالب شما روندهای صنعت را توضیح می دهند و شهود بهتری به کاربران برای فهم بهتر آینده می دهند؟

اگر جواب گرفتید، به همان سبک بچسبید.

اگر سبک و فرمتی یافتید که بین کاربران محبوب شد، آن را رها نکنید!

در لینکدین ۲۰۱۷ خود موفق باشید! 🙂

منبع: http://buzzsumo.com/blog/successful-headlines-topics-linkedin-2016

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *