رفتن به محتوا

رصد فضای مجازی برای مدیریت ریسک

مدیریت ریسک چیست؟

رصد فضای مجازی به مدیران ریسک کمک می کند تا بر چالش های هر روزه تصمیمات کسب و کار غلبه کنند. مدیریت ریسک فرآیندی است برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و یا قبول و کاهش عدم قطعیت در تصمیم گیری سرمایه گذاری. به این ترتیب مدیریت ریسک زمانی اتفاق می افتد که یک سرمایه گذار یا مدیر شرکت خسارات احتمالی اتفاقات مختلف را بررسی می کند، با این هدف که هنگام بروز رویدادها قدم مناسب برای اهداف سرمایه گذاری را بردارد.

چرا از ابزارهای پایش و رصد فضای مجازی برای مدیریت ریسک استفاده کنیم؟

استفاده از رصد فضای مجازی به طور قابل ملاحظه ای در تصمیم گیری های مدیریت ریسک کمک می کند. مدیران ریسک برای اینکه وارد بازارهای مختلف جهانی شوند و تمایلات و نظرات مردم را درباره صنعت خود در مکان های جغرافیایی مختلف ببینند، از رصد فضای مجازی استفاده می کنند. آیا گسترش جهانی ایده خوبی است یا ممکن است به کسب و کار آسیب برساند؟ دولت ها و شرکت های خصوصی نیز می توانند برای ارزیابی ریسک ها و دیدن اینکه مردم درباره زنجیره ی تامین یا رهبران برتر یا رویدادها در فضای مجازی چه می گویند، از رصد فضای مجازی استفاده کنند. صنعت های تحت تاثیر مدیریت ریسک در عصر دیجیتالی امروز شامل تکنولوژی، قانون، توریسم و بسیاری دیگر از صنایع است. تقریبا هر صنعتی در معرض خطر مدیریت ریسک در یک نقطه ای می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط زاکتیم، مشخص شده است که نوع ریسک هایی که شرکت ها در معرض آنها قرار دارند شدت آنها در حال افزایش است. این خیلی مهم است که ریسک هایی که فعالیت ها و فرآیندهای مکرر سازمان شما را در معرض خطر قرار می دهد را ارزیابی کنید. برای اینکه مدل های ریسک را برای فرآیند تصمیم گیری به خوبی به کار بگیرید واجب است که در صدر تجزیه و تحلیل های سازمان خود باشید و ارزیابی درستی از عملکرد سازمان خود داشته باشید.

چگونه از رصد فضای مجازی برای مدیریت ریسک استفاده کنیم؟

  • معیارها و گزارش داده عمیق: رصد فضای مجازی و هوشمندی اجتماعی در مدیریت ریسک به وسیله گزارش داده و معیار کمک می کند.
  • هشدار بحران در لحظه: مردم در هنگام بحران به چه سمت و سویی می روند؟ با فراوانی شبکه های خبری آنلاین، گزارشگران دیجیتال و کانال های در دسترس شبکه های اجتماعی، پاسخ این سوال فضای مجازی است. امروزه ابزارهای رصد فضای مجازی خیلی پیشرفته هستند تا جایی که می توانند به شما هنگام وقوع بحران هشدار دهند.
  • مدیریت تصویر برند: فضای مجازی ابتدای بازاریابی دیجیتال است. اینکه بدانید چگونه باید به درستی در صدر این روندهای دیجیتال بمانید، خیلی مهم است. با استفاده از رصد مناسب فضای مجازی، شما قادر خواهید بود تاثیر تلاش های آنلاین خود و هم چنین مثبت یا منفی بودن تاثیر آن بر تصویر کسب و کار خود را اندازه گیری کنید.

منبع: https://www.synthesio.com/blog/social-media-monitoring-for-risk-management

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *