رفتن به محتوا

رصد رسانه‌های اجتماعی (سوشیال مدیا مانیتورینگ) و بلاگرها

مهمان امروز ما موری نیولند ، بنیان‌گزار شرکت  Influence Peopleو مولف کتاب جدیدی در زمینه‌ی رصد رسانه‌های اجتماعی است  :

“آخرین باری که موسسه‌ی تکنوکراتی آمار را منتشر کرد ، بیش از ۲۰۰ میلیون بلاگ فعال وجود داشت و تعداد آنها هر روز در حال افزایش است.

به عنوان یک برند یا یک بنگاه اقتصادی که میخواهد برای کسب و کار خودش یک بلاگر و وبلاگ نویس خوب انتخاب کند ، ممکن است پیدا کردن بلاگری با ویژگی‌های خاص مورد نظر آنها مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه ترسناک و دشوار باشد!

اینجا در  Influence Peopleما به بلاگرها کمک میکنیم تا بهتر بتوانند با مخاطبانشان ارتباط برقرار کنند ، و در این زمینه، رصد رسانه‌های اجتماعی کمک بسیار بزرگی به ما میکند.

یک قسمت از کار موسسه‌ی ما این است که در طول اجرای کمپین‌های بلاگرها به آنها کمک کنیم تا رقیبانشان را بهتر بشناسد ، با قلم آنها آشنا شوند و در ضمن نتیجه‌ی کمپین آنها را لحظه به لحظه رصد کرده و به آنها اطلاع میدهیم.

در هر قدمی که به سمت هدفتان برمیدارید ، رصد رسانه‌های اجتماعی میتواند در افزایش توانایی و قابلیت‌های شما کمک به‌سزایی بکند و سرعت عمل شما را افزایش داده و موجب کاهش زمان تلف شده شود. “

۱-تحقیق و پژوهش

استفاده از رصد رسانه‌های اجتماعی برای بلاگرها دو مزیت بزرگ به همراه دارد : لحظه به لحظه در جریان جزییات بودن و امکان برقراری ارتباط با افراد جدید .

فرض کنیم من به عنوان یک بلاگر با یک فروشگاه کفش قصد همکاری دارم. این فروشگاه قصد دارد که یک مدل کفش جدید را به لیست محصولاتش اضافه کند. من باید بتوانم به طور کامل در جریان ریز به ریز جزییات مربوط به کلمات کفش ، فروشگاه کفش و موضوعات مطرح شده‌ی روز در فضای آنلاین باشم تا بتوانم بهتر از رقیبانم محتوا تولید کنم.

هربار که در گوگل در مورد موضوع خاصی جستجو میکنیم ، گوگل یک سری بلاگ‌ها را به ما نشان میدهد که در مورد موضوع مورد نظر ما محتوا منتشر کرده‌اند. اینجا رصد رسانه‌های اجتماعی به کمک بلاگرها میاید و به آنها به صورت دقیق نشان میدهد که چه کسی ، در چه زمانی و در کدام شبکه‌ی اجتماعی یا سایت یا حتی رسانه‌ی چاپی در مورد کلمه‌ی کلیدی مورد نظرشان صحبت کرده است و بازخورد مخاطبانشان چه بوده است.

اهمیت رصد رسانه‌های اجتماعی زمانی بیشتر به چشم می‌آید که بدانید شما به عنوان یک بلاگر با کمک این ابزار می‌توانید قبل از همه‌ی رقبا و مخاطبانتان از موضوعات روز و موج‌های به وجود آمده ی رسانه‌ها مطلع شوید و این قابلیت را بدست می‌آورید که همیشه بلاگر شماره یک باشید !

۲-جستجوی مداوم و در لحظه

هنگامی که یک کمپین در حال شروع فعالیت خود میباشد ، رصد رسانه‌های اجتماعی به کمک بلاگرها می‌آید تا بتوانند قدم به قدم در مسیر پیشرفت کمپین وضعیت را کنترل نموده و  به صورت مداوم کمپین مورد نظر خود را پایش نمایند.

حتی بلاگرها میتوانند رقبای خود و کمپین‌های اجرا شده توسط آنها را رصد نموده و بتوانند نقاط ضعف رقبای خود را شناسایی کرده و از نقاط قوت آنها درس بگیرند.

در کشوری مثل کشور ما ، هر روز اخبار جالب و هیجان انگیز زیادی منتشر میشود که برای یک بلاگر سوژه‌های باارزشی تولید میکند. احتمالا هر بلاگری ارزش دسترسی سریع تر به اخبار و منشاء هر خبر را به خوبی درک میکند .

۳-تقویت کننده‌ی کمپین

هرکسی که با ورزش بدنسازی حرفه‌ای آشنایی داشته باشد به خوبی میداند که پیشرفت در بدنسازی به صورت حرفه ای حتما نیاز به  مکمل و انرژی‌زا دارد و این دقیقا مثل تاثیر ابزار رصد رسانه‌های اجتماعی بر حرفه ای بودن در بلاگری است . این ابزار میتواند برای کمپین هر بلاگری مانند سوپرشارژ عمل کند.

۴-پیگیری تیم

پس از اینکه یک بلاگر مطلبی را منتشر میکند ، قطعا مهمترین مورد، فیدبک و واکنش مخاطبانش است و به صورت سنتی این موارد را با کمک امکانات اکانت های بیزینس اینستاگرام و ابزار ابتدایی رایگان موجود در بازار حل میکند ولی طبق تجربه‌ی اکثر بلاگرها ، بزرگترین نقطه ضعف بلاگ نویسی و تولید محتوا در ایران کنترل بازخوردها و واکنش های مخاطبان است .

با استفاده از ابزار رصد رسانه‌های اجتماعی شما به عنوان یک بلاگر به راحتی میتوانید خروجی تیم خود را پیگیری و کنترل نمایید و در صورت انحراف از مسیر هدف به آسانی آن را اصلاح نمایید.

۵-نتایج بلند مدت

در انتها ، ممکن است مشتری شما تقاضای سوابق کاری و کمپین‌های اجرا شده و تاثیر آنها بر جامعه ی هدف را داشته باشد. اینجاست که شما به راحتی و تنها با چند کلیک میتوانید گزارشی دقیق شامل میزان بازخورد پروژه ، نوع احساسات مخاطبین پروژه ، و حتی مقایسه کمپین خود با کمپین رقبا را تهیه کنید و در اختیار مشتری خود قرار دهید و شاهد نتیجه ی فوق‌العاده ی آن باشید.

برای درخواست دمو روی کاوان اینجا کلیک کنید.

منبع: https://www.brandwatch.com/blog/bloggers-and-social-media-monitoring/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *