رفتن به محتوا

داستان‌ پردازی به کمک داده‌های شبکه‌های اجتماعی

 اكثر ما دائما در حال استفاده از داده ها هستیم بنابراین تشخیص آنچه مهم است و ارتباط برقرار کردن با آن، به یک مهارت با اهمیت روزافزون تبدیل شده است.در حالی که داستان‌ پردازی به یکی از اصطلاحات تبلیغات و بازاریابی تبدیل شده است، مطمئنا مقدار داده های شرکت ها کاهش نمیابد. ما باید این داده ها را به روشی آسان، قابل مرور و مفصل (اما به یاد ماندنی) و انسانی ارائه دهیم.

داستان ها زمینه‌ی ذهنی مشتریان را آماده می‌کنند و ذهن مردم را به سفر می برند. داستان‌ها انتظارات را ایجادکرده و سپس با فراتر رفتن از آن ، مردم را شگفت زده یا خوشحال می کنند. بنابراین داستان‌ پردازی از آنچه گفته می‌شود مهم‌تر است.

ساختن داستان‌های تاثیرگذار  با کمک داده ها، به مهارت خاصی نیاز دارد. آموزش های زیادی را در این مورد در وب خواهید یافت و داده های (شبکه‌های) اجتماعی هنگام نوشتن داستان ، چالش ها و فرصت های خاصی را در اختیار شما قرار می دهند.

داستان‌ پردازی بوسیله‌ی داده‌های شبکه‌های اجتماعی : فرصت‌ها

داده های (شبکه‌های) اجتماعی ، با طرز آشفتگی خاص خود ، می توانند انواع حالت های مختلف داستان‌سرایی را بوجود آورند، به دلیل گستردگی و دربر داشتن جزئيات بسيار ريز.

به عنوان مثال، شما با استفاده از داده‌های اجتماعی كه مشتريان از تجارب  خود در فرودگاه به اشتراک می‌گذارند، می توانيد ديد خود را نسبت به اين موضوع دقيق‌تر كرده و بهبود دهيد. شما متوجه شده اید که طی چند ماه گذشته تعداد زیادی از مردم از گم شدن در فرودگاه ، گرفتن عکس از علامت های بد و یا از اینکه چیزی آنها را ناراحت کرده است شکایت کرده اند.این داده ها به سادگی می توانند توضیح دهند که چرا  72 شکایت در مورد علامت های گمراه کننده در فرودگاه دریافت شده است و باید بررسی شوند.

یک اینفلوئنسر می تواند از یک مشتری معترض که در فرودگاه بوده است ، اطلاعاتی کسب کند و از نکاتی که از نظر آنها آزار دهنده بود ، عکاسی کند و به صورت توییت منتشر کند. توییت‌های این افراد می تواند باعث شود این مشکل برای خوانندگان بسیار بزرگ‌تر به نظر برسد. این موضوع، می‌تواند پروازها را تحت تأثیر قرار داده و باعث بروز مشکلات جدی برای فرودگاه شود.

توجه دقیق به تک‌تک صداهای مشتریان و بررسی این صداها به زبان ریاضی و نمودار می‌تواند به کسب وکار شما کمک کند تا قبل از وقوع فاجعه بتوانید اوضاع را کنترل کنید.

داستان‌سرایی بوسیله‌ی داده‌های شبکه‌های اجتماعی : تهدید‌ها

از سوی دیگر ، داده های(شبکه‌های) اجتماعی می توانند مشکلات را هنگام پخش شدن آن به مخاطب نشان دهند.

به عنوان مثال ، یافته های تحقیقات داده های(شبکه‌های) اجتماعی هنوز هم می تواند با سطح شک و تردید یا عدم اعتماد به نفس کسانی که هر روز با آن کار نمی کنند ، بررسی شود. این نگرش ممکن است در حال از بین رفتن باشد، زیرا نمونه های بیشتری که به اثبات رسیده است ، ارزش داده های اجتماعی را به اشتراک می‌گذارد، اما ارائه‌ی داده ها به روش اشتباه به یک فرد شکاک می تواند عقاید او را تقویت کند.

ارائه اطلاعات اجتماعی به صورت دیجیتالی

همه ارائه داده ها به‌صورت رو در رو انجام نمی شود. برخی از طریق ایمیل انجام می شوند و برخی از آنها به صورت زنده در صفحه نمایش در سراسر جهان مشاهده می شوند.

زیبا سازی آن بسیار مهم است – اگر بتوانید مردم را متوقف کرده و کاری کنید که آنها به آنچه گفته می شود توجه کنند – پس برنده هستید.

اما با این حال شما اطلاعات(شبکه‌های) اجتماعی خود را ارائه می دهید پس  دو نکته‌ی مهم را به خاطر بسپارید: محتوایتان را بوسیله‌ی آنچه مخاطب از قبل نمی داند بسازید و از داده های(شبکه‌های)اجتماعی استفاده کنید تا رنگ و لعاب ایجاد کنید، این چگونگی جذاب کردن آن است.

برای درخواست دموی كاوان روی کاوان كليک كنيد.

منبع: https://www.brandwatch.com/blog/tell-stories-with-social-data/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *