رفتن به محتوا

بوسیله‌ی پایش رسانه ها استراتژی‌های بازاریابی محتوا‌ی خود را ارتقا دهید.

استراتژی هر برند در رویکرد بازاریابی محتوا متفاوت است ، ولی ما مطمئنیم که با کمک دیتا و اطلاعات استراتژی بهتر پیش میرود.در این مقاله سعی میکنیم که توضیح دهیم چگونه بازی استراتژی محتوایتان را پیش ببرید.

ما دائما با نکات ، حقایق و آمارهای بسیاری در مورد استراتژی بازاریابی محتوا در حال آموزش هستیم اما برند‌های معدودی موفق به استفاده از آن ها هستند. چرا؟

بدون شک ، یک  فوت کوزه‌گری وجود دارد – آیا مخاطب را جذب کرده اید ؟ کانال‌های ارتباطی برای ارتباط با مشتریانتان دارید؟ و حتی اگر همه این عوامل موجود است ، آیا آنها مناسب کار شماهستند؟

مخاطب فوق العاده است – اما آیا مخاطبانتان را به درستی انتخاب کرده‌اید؟ و انتظارات آن‌ها به درستی برآورده میکنید؟ درک این موضوع که ممکن است چه کسی را هدف قرار دهید ممکن است یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده این فرمول  بازاریابی محتوا باشد.

در مورد کانال های ارتباطی چطور؟ ما در دنیایی زندگی می کنیم که اطلاعات آزادانه در جریان هستند ، بنابراین دانستن اینکه کدام کانال ها برای برند تجاری و مشتریان شما مناسب هستند میتواند نتیجه‌ی تجربه باشد.

چه می شود اگر یک پاسخ مشترک وجود داشته باشد که بتواند به حدس و گمان‌های  بازاریابی محتوا کمک کند و به بازاریاب ها کمک کند تا محتوای مناسب ، در زمان مناسب را به افراد مناسب تحویل دهند؟ بله ، منظور ما همین است!

بیایید برخی از ملاحظاتی را که بازاریابان ارشد باید هنگام راهنمایی تیم های خود و استراتژی  بازاریابی محتوا خود به جلو و شرکت هایی که قبلاً شروع به فعالیت کرده‌اند باید در نظر داشته باشند بررسی کنیم.

در دریایی از دادهها از کجا شروع کنیم؟

بیایید شروع کنیم ،اولا حجم گیج کننده‌ای از داده‌ها وجو دارد – بیش از آنچه که ممکن است تصور کنید- که در نهایت این موضوع برای ما چالش‌ساز میشود. من در مورد توصیه های قدیمی برای فهمیدن اهداف شما و اطمینان از اینکه اهداف شما هوشمندانه هستند صحبت نخواهم کرد. اما واقعا این بهترین موضوع برای شروع بحث است. دوما ، استراتژی بازاریابی محتوا‌ی تیم شما در تلاش برای دستیابی به چیست؟ آیا رسیدن به بالای قیف هدف شماست یا حفظ مشتریان حال حاضر و یا رسیدن به نقطه‌ای در آینده ؟

مرحله بعدی این است که بدانیم چه نوع داده می تواند به بهترین وجه باعث تولید استراتژی شود. در بیشتر مواقع داده های مورد نیاز درست در پیش روی ماست. در مورد کوه اطلاعات مشتری که از قبل در مورد آنها اطلاع داشتید یا به اطلاعاتی که مشتریان به تازگی به شما داده‌اند فکر کنید.

استفاده نکردن از داده ها به طور مستقل مشكل جدی‌ای نیست

شرکت ها به دنبال بینش عمیق تری از انبوه داده های موجود هستند اما تخمین زده میشود که آنها تنها ۱۲٪ از داده هایی را که قبلاً در اختیار داشتند ، تجزیه و تحلیل می کنند و ۸۸٪ از آن را کنار میگذارند .

برای شروع راه های واضحی مانند Google Analytics وجود دارد. هنگامی که شما در حال تولید محتوا هستید ، درک این موضوع که چه موضوعی موضوع داغ روز است ، چه موضوعی موضوع تاثیرگذار روز و چه موضوعی بیشتر به کار نیاز دارد ، ضروری است.

مسلما نظر ما مغرضانه و جهت دار است ، اما ابزارهای پایش رسانه های اجتماعی به شما اجازه می دهند تحقیقات مرتبط با مخاطبانتان یا صنعت هدفتان را انجام دهید. هرچه دانش بیشتری از روندها(ترند ها)ی نوظهور ، اخبار صنف خود و سلیقه‌ی مخاطبان داشته باشید ، تهیه محتوای هدفمند و مؤثر آسان تر خواهد بود.

یکی از برندهایی که در استفاده از داده‌ها(دیتا) سرآمد است Spotify است. ۲ سال پیش این برند کمپین “اهداف سال ۲۰۱۸” را راه اندازی کرد که نگاهی خنده دار به رفتارهای برخی از کاربران آن در سایت داشت.

رویکرد مبتنی بر داده های برند بسیار ساده است زیرا از داده هایی که آزادانه در دسترس هستند استفاده می شود ، مخاطب مورد نظر خود را جذب میکند و از کانالهایی استفاده می کند که حداکثر توجه را به برند جلب کند.

این کمپین نه تنها کلیه گزینه‌های بازاریابی محتوا مناسب را نشان می دهد ، بلکه با مشتری در سطح شخصی نیز ارتباط برقرار میکند .موسیقی به شدت با احساسات درگیر است و این بدان معنی است که برند‌ها باید با دقت رفتار کنند ، اما می تواند منجر به ایجاد روابط عمیق تر و طولانی مدت با مشتریان شود که البته همه میدانند چقدر موضوع مهمی است.

Spotify همین کار را کرد و کمپین “اهداف سال ۲۰۱۸” را با “Year in Music” ترکیب کرد ، و بدین ترتیب آنها پلی لیست‌های اختصاصی را برای کاربران بنا به رفتار شنیداری خود نسبت به سال قبل ایجاد کردند.

ما در کاوان به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید با دست پر و با اطلاعات کامل نسبت به طراحی استراتژی بازاریابی محتوای خود اقدام نمایید و همیشه چند گام جلوتر از رقبایتان حرکت کنید.

برای دریافت اکانت دمو روی کاوان کلیک کنید.

منبع: https://www.brandwatch.com/blog/content-marketing-strategy-vizia/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *