رفتن به محتوا

ایمپرشن در مقابل اینگیجمنت: رابطه بین کلمات و عمل

کیفیت اینگیجمنت به یک سری معیار ها معنا می بخشد

برای برندها داشتن حامی خوب و با کیفیت ارزشمندتر از تعداد زیاد فالوور توییتر می باشد. مهمترین چیز در مورد ایمپرشن در عصر شبکه‌های اجتماعی، این است که برندها به سمت ایجاد اینگیجمنت و بازاریابی دهان به دهان هدایت شوند. هرچه اینگیجمنت بیشتر باشد، شانس افزایش ایمپرشن نیز بیشتر می شود- و این چرخه‌ای است که ادامه پیدا می کند.

گفته می شود که هیچ اینگیجمنتی بدون ایمپرشن اولیه امکان پذیر نیست. در این مقاله به ارتباط بین اینگیجمنت و ایمپرشن پرداخته می شود، و به لیستی از راهنمایی های عملی اشاره می شود.

چرخه اینگیجمنت با ایمپرشن رسانه‌ای شروع می شود

ایمپرشن ممکن است بازدیدی از وبسایتتان باشد یا وییویی از صفحه فیسبوک اد شما. ایمپرشن رسانه‌ای محتوا و آگهی های شما را در مقابل هزاران نفر قرار می دهد (مثلا: ریچ در فیسبوک، یک توییت، تبلیغ) و از این طریق پیام تبلیغاتی شما نمایش داده می شود.

گرچه “عدد ایمپرشن” و “عدد ریچ” بزرگترین اعداد در خصوص رسانه های پولی می باشند، اما از مهمترین شاخص های سنجش محتوا و مکالمات فضای مجازی نمی باشند. آگاهی از برند قبل از اینگیجمنت بوده و ایمپرشن چیزی است که مردم را به سمت عمل هدایت می کند.

ایمپرشن می تواند منجر به ایجاد یک چرخه اینگیجمنت مداوم شود

اینگیجمنت ممکن است کلیکی روی صفحه وبسایت، پاسخی به توییت یا کامنتی زیر یکی از پست هایتان در فیسبوک باشد. در همه حالات  شما توجه مخاطب را جلب کرده و یک ارتباط و اتفاق مثبتی رخ داده است. هنگامی که کسی به کانال های شبکه های اجتماعی اینگیج می شود، این موضوع برای شما ارزشی را ایجاد می کند – و این می تواند برای شما ایمپرشن دامه داری ایجاد کند – چرخه آگاهی.

برای اینکه با برخی چشم اندازها و مشتریان اینگیج شوید، باید جایی باشید که مشتریانتان هستند. برای انجام این کار، باید استراتژی بازاریابی تان را تنظیم کنید.

چگونه پیام خود را وارد چرخه اینگیجمنت بکنید

خب، بهترین راهکار برای انتقال پیام از ایمپرشن به اینگیجمنت چیست؟ در اینجا چند راهکار خاص وجود دارد:

  • پست های بلاگ/ تبلیغات بنری: گرافیک، گرافیک، گرافیک – شامل عکس ها، ویدئوها یا هر نوعی از چندرسانه ها. بطور کلی، ویو مقاله هایی که دارای تصویر می باشند، ۹۴% بیشتر از مقاله های بدون تصویر است.
  • توییتر: در توییت هایتان حداکثر از ۱۲۰ کاراکتر استفاده کنید – چون در این صورت ریتوییت و کامنت گذاری زیر توییت شما امکان پذیر می شود.
  • پست های فیسبوک: در فیسبوک ویو پست هایی که تصویر دارند ۵۳% بیشتر از ویو پست های بدون تصویر می باشد.
  • تبلیغات: فراخوانی برای اقدام (CTA) باید ساده و روشن باشد. همچنین، اکثر مردم دوست ندارند اپلیکیشن های اجتماعی همسان (native) را ترک کنند، بنابراین ممکن است مجبور شوید بین لید های خود و اینگیجمنت خوب انتخاب کنید.

شنود راهکار کلیدی برای ارتباط با کیفیت می باشد

در نهایت، گرچه ما اینگیجمنت را با معیارهای سختی ارزیابی می کنیم (مانند کلیک)، به خاطر داشته باشید که کیفیت مهمتر از کمیت می باشد. اینگیجمنت خوب این امکان را برای محتوای شما فراهم می سازد که در اکوسیستم شبکه های اجتماعی امروزی بصورت نمایی قابل اشتراک گذاری باشد. همچنین برای اطمینان  از اینکه مخاطب موردنظر را در زمان مناسب و با پیام مناسب هدف قرار می دهیم، شنود فضای مجازی بسیار اهمیت دارد. بهترین مکالمات معمولا توسط بهترین شنوندگان انجام می شود. شما در کاوان می توانید محتوای فضای مجازی شنود، رصد و تحلیل بکنید. برای درخواست دمو روی کاوان کلیک کنید.

منبع:
https://www.meltwater.com/me/blog/engagement-cycle-media-impressions/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *