رفتن به محتوا

از تحلیل داده های اینستاگرام لذت ببرید

امروزه اکثر بازاریابان می دانند که اینستاگرام فرصتی عالی است که منتظر است از آن استفاده شود. هم اکنون این پلتفرم ماهانه بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که ۴۹٪ آنها هر روز از این برنامه استفاده می کنند. تحقیقی که در این زمینه توسط Forrester انجام شده بود، نشان می دهد که هر پست اینستاگرام به ازای هر دنبال کننده نرخ اینگیجمنت ۴.۲۱٪ دارد – این یعنی ۱۲۰ برابر بیشتر از توییتر و ۵۸ برابر بیشتر از فیسبوک – بسیار عجیب است – بنابراین جای تعجب ندارد که در سال ۲۰۱۵، ۴۲٪ از بازاریابان قصد داشتند فعالیت خود را در اینستاگرام افزایش دهند.

دنبال کردن منشن های برند خود در اینستاگرام اولین قدم به سمت یک استراتژی اجتماعی موثر برای این پلتفرم است – دنبال کردن منشن ها این امکان را به شما می دهد تا نه تنها متن، تصاویر و زمینه ای که نام برندتان منشن شده است را متوجه شوید بلکه فرصتی را برای شما فراهم می آورد که با مخاطبان خود در ارتباط بوده و بازخوردهای آنها را دنبال کنید.

نحوه عملکرد

خیلی ساده است. شما می توانید با کاوان که پست ها را به روش خزش ذخیره می کند هر حساب کاربری عمومی اینستاگرام را (چه شخصی و چه شرکتی) رصد کنید – و به این طریق پوشش بهتر و مداوم از پست هایی که در مورد برندتان منتشر می شود، داشته باشید.

آزمایش های اولیه در برندواتچ نشان می دهد که حجم داده هایی که پس از رصد هشتگ حاصل می شود به طور متوسط ۳ برابر افزایش می یابد (و حتی گاهی اوقات حتی تا ۵ برابر) بنابراین می توانید با استفاده از کاوان داده های اینستاگرام مرتبط در حجم زیاد را رصد کنید و عبارات یا هشتگ های پرتکرار را دنبال کنید.

منشن‌های  اینستاگرام، مانند هر نوع منشن دیگر در این پلتفرم جمع آوری و نمایش داده می شود، تا شما بتوانید نمودارهای تحلیلی بکشید و داده ها را تجزیه و تحلیل کنید.

بسیار ساده است. برای مدیریت اکانت های خود در شبکه های اجتماعی توسط برخی پلتفرم های خارجی مشابه کاوان شما می بایست از طریق پلتفرم وارد اکانت خود شوید (لاگین کنید).

علاوه بر این، شما هیچ محدودیتی برای دنبال کردن پست های اینستاگرام ندارید – هیچ کلمه کلیدی نیست که نتوانید آنرا دنبال کنید، محدودیتی در تعداد نمایش داده های مربوط به اینستاگرام (در محدوده اشتراک مشترک شما) و محدودیتی در استفاده از همه اپراتورهای فوق العاده مفید Query وجود ندارد.

بعلاوه، در مرحله بعدی ما تلاش خواهیم کرد تا متاداده بیشتری از جمله ترکیب علایق فالوورهای یک حساب کاربری و مکان جغرافیایی را به اینستاگرام اضافه کنیم.

نکات مهم

اگر می خواهید داده های اینستاگرام را فقط در داشبورد خود مشاهده کنید، می توانید:

  • اکانت اینستاگرامی را به پایش خود اضافه کنید، به این طریق هیچ داده‌ای از دیگر اکانت ها برای شما نمی آید.
  • یک لیست سایتی ایجاد کنید که فقط شامل اینستاگرام باشد و آن را به عنوان فیلتر روی پایش یا کل داشبورد خود اضافه کنید تا داده های غیر اینستاگرام را فیلتر کنید.
  • همچنین در کاوان براساس کلیدواژه‌ای که وارد می کنید می توانید داده های مرتبط در استوری اکانت های اینستاگرامی را مشاهده کنید.

برای درخواست دمو اینجا کلیک کنید.

منبع: https://www.brandwatch.com/blog/enjoy-better-instagram-data-with-new-instagram-authentication/

دیدگاه‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *